Home

Lenovo ThinkBook 13s Gen 2 i5, 16GB, 2K

Ekraan: 13,3″ 2k 2560×1600

Protsessor: Intel Core i5-1135G7 @ 2,4 Ghz

Mälu: 16gb ddr4

Kõvaketas: 1TB SSD

Video: Iris XE Graphics

Aku: kuni 9h

Lisad: WebCam, sõrmejälje lugeja, klaviatuurivalgus, Harma audio

Ühenduvus: Wifi, Usb-C, 2x USB 3.0, bluetooth

OS: Windows 10 Home, võimalik on uuendada Windows 11 peale.

Arvuti hoodus – Termopasta vahetus

Termopasta  vahetus on oluline, sest selle vahetamata jätmisel arvuti kuumeneb üle, on aeglane ning võib katki minna. Termopasta vahetust on soovitatav teostada normaaltingimustes iga 2 aasta tagant, kuid tolmustes ruumides töötavatel raalidel tuleb seda teha oluliselt tihemini.

Termopasta vahetusega tagatakse arvutile korralik jahutus. Nimelt juhib termopasta soojust protsessorilt, videokaardilt ning tihti ka põhjasillalt arvuti radiaatorisse. Termopasta vahetusega koos reeglina eemaldatakse tolm radiaatorilt, mis aja jooksul paratamatult radiaatori ette koguneb ning seetõttu ei saa arvuti korraliku jahutust. Korraliku jahutuse puudumisel kuumeneb üle videokiip, põhjasild või protsessor ning seetõttu arvuti enam ei tööta. Sellisel juhul vajaks vahetust kiip või protsesseor, kuid see töö on kulukas.

Termopasta vahetuseks tuleb arvuti kindlasti eelmaldada vooluvõrgust ning sülearvutite puhul eelmaldada aku. Lauaarvutitel saab protsessori termopastat vahetada ilma emplaati arvutist välja võtmata. Sülearvutil tuleb tihtipeale termopasta vahetamiseks emaplaat korpusest välja võtta, mis tähendab terve arvuti algosadeks võtmist. Seejuures tuleb olla ettevaatlik, et emaplaadi väljavõtmise käigus ei vigastata lintkaableid. Sülearvutitel ning kontoriarvutitel asub videokaart enamasti emaplaadil. Kodukasutuseks ja mängimiseks ettenähtud arvutitel on videokaart eraldi. Sel juhul tuleb videokaardi jahtus maha võtta ning eemaldada tolm ja asendada termopasta.

Kasutada tasub kindlasti head termopastat ning kvaliteetseid temopatju. ItCenter kasutab Artic Mx2 tüüpi temopastat ning K5-pro tüüpi termopatju. Hea termopasta ja termopatjate termojuhtivus püsib aastaid muutumatuna ning seetõttu ei pea pikka aega vahetust uuesti ette võtma.

Kui kuulete, et Teie arvuti ventilaator töötab pidevalt, arvuti läheb alt kuumaks, hangub või lülitab ennast välja, olete oodatud meile hooldusesse. ItCenter teostab termopasta vahetuse tavapäraselt ühe tööpäeva jooksul.

Arvutiremont – Videokaartide reball

VIDEOKAARTIDE REBALL

Kui sülearvuti mingil hetkel enam ei lähe käima ja annab piiksude või tulede vilgutamisega teada veast, siis küllalt tihti on probleem just videokaardis, põhja- või lõunasillas. vaio5
Probleem tekib sellest, kui jäetakse tähelepanuta masina pidev ülekuumenemine või siis ka küllalt tihti  sellest, et tootja on masina juba nii teinud, et see ei kestaks liiga kaua.
vaio6 Enamasti videokaardi kiip ise katki ei lähe ( kuigi ka see pole just haruldane ), pideva soojuspaisumise ja jahtumise tulemusena lähevad katki tinapallid, millega kiip on emaplaadi külge ühendatud. Kui selline tinapallide pragunemine on tekkinud, siis kaob üks või rohkem ühendust emaplaadi ja kiibi vahel ning selle tulemusena masin enam ei tööta.
Selleks, et selline probleem lahendada, võetakse spetsiaaltehnika abil kiip emaplaadilt maha, puhastatakse ning pannakse uute tinapallidega tagasi(reball).
Kuigi protsessi kirjeldus võib tunduda üldjoontes lihtne on korraliku tulemuse saavutamiseks vaja väga suurt täpsust. Vaid mõnekraadine liiga suur temperatuur võib hävitada kiibi või siis kukuvad muud komponendid lihtsalt emaplaadilt maha ja tagasi ei pane neid enam keegi.Oleme saanud nii mõnedki telefonikõned, kus  vale tehnikaga asjale lähenedes on saavutatud puhas emaplaat ja uuritakse, kas keegi paneks selle puzzle uuesti kokku tagasi.  

Korralikud seadmed ja palju kogemust annavad kokku ka kestva tulemuse. Tööprotsess üldjuhul näeb välja nii:

  • tuvastame vea ( kui selgub, et emaplaadi/videokaardi remont ei ole vajalik või
    võimalik, siis teavitame klienti)

  • emaplaat/videokaart välja, masin puhtaks


  • uued termopastad ning vajadusel termopadjad,  jahutusventilaatoritele
    määret vahele ja masin kokku

  • koormustest

  • masin kliendile tagasi

 

Tööd teeme üldjuhul ära mõne tööpäeva jooksul ning anname ka kuni kolmekuulise garantii. Garantii esmasteks eeldusteks on, et emaplaati/videokaarti ei ole eelnevalt (nt kuumutamisega) ära rikutud ning, et masin (nt sülearvuti) jõuab komplektsena meile. Nii saame ise üle kontrollida ja teha koormustestid ka reaalse jahutusega. Eduka töö maksumus (kui korda ei saa, siis üle 10€ ei küsita)

Arvutiremont

Miks valida ItCenter?

Omame üle 10a. pikkust kogemustepagasit, suurt varuosabaasi ja sertifitseeritud tehnikuid.

Hind

Eesmärk on alati hoida  hinna ja kvaliteedi suhet paigas, et teenused saaksid olla taskukohased.

nms_logo_large

Garantii

Garantii kuni 1 aasta. Kehtib nii tehtud tööde kui ka müüdud tehnika puhul.

Ajavõit

Tänu suurele varuosabaasile saame pakkuda kiiret teenindust, et säästa  klientide aega ja raha.

Kogemustega tehnikud

Tehnikud on üle 10a. kogemusega ja sertifitseeritud.

Allalaaditud fail

Hea asukoht

 Maja ees on tasuta parkimine ning mitu bussipeatust.

Saatmine

Transport Smartposti või Omnivaga üle Eesti.